Der finner du det ukulelebaserte Vestre-Gausdal-indiepopbandet Yoyoyo Acapulco. Jeg var så heldig å oppleve min andre konsert med dem på lørdag.
Det faktum at det ikke fins en eneste gitar i dette bandet, høres kanskje litt skummelt ut, og når jeg legger til kazoo og orgel på instrumentlista blir du nesten hvit av skrekk. Frykt ikke. Ukulelen er nemlig den nye gitaren. Og lyden bandet lager er ganske imponerende.
Som en del av trippelkonserten Gausdal Goes to Lillehammer, sørget Yoyoyo Acapulco sammen med Rousse og The Bonnets for å fylle den smått legendariske punkpuben Felix. De to andre banda var dyktige de, men det var Yoyoyo Acapulco som var sjølveste rosinen i pølsa. Med sine skranglete låter og tekster fulle av metaforer og bilder, har de gjort meg til fan.
Så legg fra deg det du har i henda, og last ned låtene deres fra http://www11.nrk.no/urort/user/?id=51296
Stikk innom en av konsertene hvis du skal på by:larm. De spiller fredag 9. februar klokka 21:30 på Gratisbutikken, og i VG-teltet 00:30 på lørdagen.
Se opp for Yoyoyo Acapulco
Se for deg den smaleste subsjangeren du kan tenke deg. Nettopp der ja, mellom japansk haiku inspirert feleprog og nordfinsk harpeavantgardrock.
FLERE KONSERTER
Underworld på Øyafestivalen
Full gass og null pusterom når Underworld transformerer Sirkus til dansegulv
Lily Allen på Øyafestivalen
Gripende musikalsk teater i vrien setting










