Gjennom kvernen til Casiokids og Kasket Club har splitter nye versjoner av Kid Astrays gjennombruddssingel kommet.

I et intervju med Musikknyheter.no tidligere i år fortalte bandet selv hvordan The Mess ble til.

- Låta ble spilt inn i kjelleren til Benjamin under relativt stressende omstendigheter. Vi ønsket å melde oss på demokonkurransen til by:larm, og fristen for påmelding var samme dag. Siden vi ikke hadde noen gode demoer klare, satte Benjamin og Jakob seg ned og skrev en splitter ny låt ut fra en liten idé Benjamin hadde fra før av. Etterpå ble låta spilt inn og produsert. Alt skjedde på veldig kort tid, hele prosessen var overstått etter bare seks timer. Vi tror innspillingen bærer preg av at den ble gjort såpass fort, men det funker faktisk veldig bra. Vi er veldig fornøyde.

Nå har imidlertid gladgjengen i Casiokids og nykommerne i Kasket Club gjort hver sin remiks av «The Mess», og de har begge tatt låten i nye retninger. Hør selv:





Kid Astrays debut-EP, «Easily Led Astray», slippes i UK 26. september. For tiden jobber Kid Astray med debutalbumet, som er ventet ute i 2014.