Metronomy tilbake til Norge! Elektrobandet fra Devon i England leverte det mange mente var Øyafestivalens beste konsert i sommer, og 2008 ble et virkelig gjennombruddsår for Metronomy. Fredag 6. mars ser du dem på Hulen i Bergen, før Blå i Oslo står for tur, lørdag den 7. mars.
Metronomy har siden oppstarten i 1999 sakte men sikkert bygget seg et navn i elektronika -og alternativkretser, og har gjort remikser for bla. Franz Ferdinand, Lykke Li, Roots Manuva, The Klaxons, Ladytron og mange flere. Deres andre album, "Nights Out" fra 2008, har havnet høyt på "best of-lister" i internasjonal media, og stod også for bandets kommersielle gjennombrudd. Plata kom ut på det kredible labelet Because Music i Paris, som også huser storheter som Justice, Jarvis Cocker og Charlotte Gainsbourg, og Metronomy var i 2008 en svært ettertraktet og mye omtalt gruppe.
Metronomy høster også lovord som liveband rundt hele verden, og har tidligere turnert med Bloc Party, CSS, The Klaxons og Justice. Det er med andre ord noe av den aller nyeste og mest interessante elektromusikken fra England du vil få servert i Bergen og Oslo den 6. og 7. mars.
Det ser ut til å bli et meget godt nytt år på Blå i Oslo, med godbiter som Sebastien Tellier, Hauschka, Buraka Som Sistema, James Yorkston, Aeroplane, Steve Aoki, Drop the Lime, Low Frequency in Stereo, Yo Majesty! , Kleerup, Vapnet, EPMD, Dwele, Hanna Gjermundrød/Michael Zerang (US), Øyvind Skarbø/Kresten Osgood (DK) og High Places.
Metronomy på Myspace
FLERE NYHETER
Lee Bains på norgesturné
Den amerikanske rootsrockeren skal spille fem solokonserter
Inspirert av islandsk skaldedikt
Bestillingsverk ble Liljas mest personlige album.
- Perfekt for bryllup eller kjærestetur
Una Sand feirer kjærligheten med ny single som er ute nå. >>
"Alt for Norge"-sanger med Tony Iommi
Se musikkvideoen her, med Black Sabbath-gitaristens nye vokalist. >>










