Mandag 1. juni kommer selveste Billy Gibbons og resten av ZZ Top til Sentrum Scene.
Noen av de tøffeste låtene om biler, damer og øl kommer fra Billy Gibbons, Dusty Hill og Frank Beard "Tush", "Gimme All Your Lovin", "Sharp Dressed Man" og "Legs" fikser alltid tingene.
De startet opp i Houston som et tradisjonel blues - og boogierockband i 1970, men tok en litt mer synthbasert og kommersiell vri på åttitallet. Før de har gått tilbake til sine musikalske røtter igjen de siste årene. Deres foreløpige siste studioalbum kom i 2003 og de spilte sist på Rockefeller samme år. Året etter ble gruppa velfortjent innlemmet i Rock and Roll Hall Of Fame med sine fjorten studioalbum og seks samleplater i ryggen.
Billetter i salg lørdag 24. januar kl. 10.00.
Det er bare å ta på seg solbrillene, slutte å barbere seg og glede seg til juni.
FLERE NYHETER

Norske artister tar med Joni Mitchell på turnè
Hyller legenden i flere norske byer

Luke Elliot med nytt album i mai
Luke har snakket om det lenge. Og nå kommer det, på nytt plateselskap.
Kaizers Orchestra gir ut hele katalogen på vinyl!
Ett album per måned frem til turnéstart i september. >>
Martha Wainwright til Oslo i april!
Den kanadisk-amerikanske folkrock sangerinnen og låtskriveren Martha Wainwright kommer til Oslo den første april i år. >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks