Den norske elektronika-duoen ”Lindstrøm & Prins Thomas” har lenge snakket i det skjulte om å gi ut en ny samarbeidsplate. Denne uken ble ryktene bekreftet. Sist gang vi så dem samarbeide på skive var i 2007, da de ga ut Reinterpretations, et remiks-album av deres første samarbeid ”Lindstrøm & Prins Thomas”.
Lindstrøm har de siste årene vært opptatt med solokarrieren sin. I 2008 ga han ut ”Where You Go I Go Too”, noe undertegnede mener var årets norske utgivelse. Lindstrøm ble også plukket ut til å gi ut en versjon av ”Late Night Tales”, et kjent favorittsanger-samlet-på-plate-konsept som gis til populære artister. I 2007 og 2008 vant Lindstrøm Spellemannprisen for årets norske elektronikaartist.
Prins Thomas har turnert verden rundt som DJ. På sin turne har han tatt klubber i USA, England og Japan med storm. I media har Prins Thomas blitt omtalt som Norges mest anerkjente DJ i utlandet. Det siste halve året har Prins Thomas vært fast inventar på kalenderen på utestedet Blå i Oslo. En gang i måneden har han snurret skiver i sitt klubbkonsept kalt ”Full Pupp”.
18. mai er det klart for å igjen la Lindstrøm & Prins Thomas ta deg med på reise gjennom tid og rom, eller få deg til å danse energisk rundt i rommet. Platen har fått navnet ”Lindstrøm & Prins Thomas II” og gis ut på Eskimo Recordings.
Lindstrøm & Prins Thomas på MySpace
FLERE NYHETER
Oslo Deathfest 28. og 29. november
Den stygge og brutale musikken feirar seg sjølv siste helga før advent
Dagny slipper tre akustiske låter
Leverer soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien "Hjem til Jul".










