Det har vært et hektisk år for M.Ward. I februar ga han ut soloalbumet Hold Time, et album han deretter turnerte med på blant annet årets Hovefestival. I september ga han ut enda et album, denne gangen med kompisene Jim James fra My Morning Jacket, og Conor Oberst og Mike Mogis fra Bright Eyes.

I likhet med Hold Time ble Monsters of Folk sitt selvtitulerte album møtt med svært gode kritikker. Turneen med Monsters of Folk er nylig avsluttet, men M.Ward hviler ikke på laurbærene av den grunn.

Nå har han funnet tilbake til Zooey Deschanel, og sammen utgjør de indiepop-duoen She & Him. De er snart klare med oppfølgeralbumet til fjorårets Volume One. I følge Deschanel er albumet allerede fullført, og det vil bli gitt ut på våren neste år. Utgivelsen vil følges av en turné.

Albumet vil naturlig nok få tittelen Volume Two, og i en uttalelse sier M.Ward at ”Volume Two kommer til å bli dobbelt så bra som Volume One.”


She & Him på MySpace