Texanerne spiller harmonirik syttitallsinfluert dempet rock, spilte på Øyafestivalen i 2006 og sist for et utsolgt John DEE i 2007. Låta Roscoe fra albumet The Trials Of Van Occupanther ble deres gjennombrudd og nå er de endelig klar med The Courage Of Others som blant annet fikk 8/10 i Musikknyheter.no.
Vår mann, Paal Nupen, om det nye albumet:
"På The Courage of Others går bandet noen modige skritt videre, utfordrer seg selv og sitt publikum. Borte er piano, synther og den tydelige westcoast-flørten vi fikk servert på The Trials of Van Occupanther. Det er back to basic i sin simple, harmonirike og kraftfulle form hvor låtskriver Smith tilkjennegir sin dystre og mørke verdensanskuelse, som i sum gir bandet et uttrykk som det er vanskelig ikke å trekke tett til brystet."
FLERE NYHETER

Booket til festivaler - før de har gitt ut musikk
Før Kristoffer Lo og hans nye band har gitt ut noe musikk, er de booket til både Øyafestivalen og Pstereo.

Spennende norske navn til Roskilde
Plakaten til årets Roskildefestival er komplett!
Premiere! Herman Wildhagen - This Time
Har nylig signert på plateselskapet til Jonas Alaska, Mikhael Paskalev & Billie Van >>
Ásgeir + Clou = Dans nos rêves
Mye tyder på at vi har plenty av ny musikk i vente fra Ásgeir framover. Først ut er en raffinert liten godsak sammen med franske Clou. >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks