Artisten Susanne Sundfør har valgt å trekke seg fra nominasjonen til prisen Årets kvinnelige artist for Spellemann 2010. I en epost til styret i Spellemann AS begrunner Susanne Sundfør dette med at en slik nominasjon ikke er mulig i forhold til hennes personlige holdninger, og at hun ønsker at ethvert samfunn skal ha en tilnærmelse og forhold til kunst som ikke innebærer et kjønnsperspektiv. Sundfør presiserer imidlertid at hun er takknemlig over anerkjennelsen ved å bli nominert, og at denne saken ikke gjelder de to andre nominasjonene i kategoriene Årets tekstforfatter og Årets populærkomponist.
”Vi synes det er synd at Susanne Sundfør velger å trekke seg fra nominasjonen. Det ligger imidlertid ingen dramatikk i dette og vi respekterer naturligvis avgjørelsen - ingen skal bli nominert eller motta pris mot sin vilje”, uttaler Marte Thorsby, styreleder i Spellemann AS.
Spellemann baserer sine nominasjoner på påmeldte album i de enkelte kategoreiene. Det vil etter dette kun være tre nominerte i kategorien Årets kvinnelige artist i år, skriver Spellemann i pressemeldingen
Susanne Sundfør trekker seg fra Spellemann
Susanne Sundfør trekker seg fra nominasjonen til prisen Årets kvinnelige artist

FLERE NYHETER

Sirkelen sluttet for Tons of Rock-gründeren
Mads Martinsen hos Tons of Rock har en spesiell historie med Jokke

Legenden ville fylt 60 år i 2024
Eksklusiv konsert på Tons of Rock til sommeren!
Rockefellermessa feirer 35 år!
Lørdag 2. desember markerer Norges CD- og Platemesse, Rockefellermessa, 35-årsjubileum. >>