Artisten Susanne Sundfør har valgt å trekke seg fra nominasjonen til prisen Årets kvinnelige artist for Spellemann 2010. I en epost til styret i Spellemann AS begrunner Susanne Sundfør dette med at en slik nominasjon ikke er mulig i forhold til hennes personlige holdninger, og at hun ønsker at ethvert samfunn skal ha en tilnærmelse og forhold til kunst som ikke innebærer et kjønnsperspektiv. Sundfør presiserer imidlertid at hun er takknemlig over anerkjennelsen ved å bli nominert, og at denne saken ikke gjelder de to andre nominasjonene i kategoriene Årets tekstforfatter og Årets populærkomponist.
”Vi synes det er synd at Susanne Sundfør velger å trekke seg fra nominasjonen. Det ligger imidlertid ingen dramatikk i dette og vi respekterer naturligvis avgjørelsen - ingen skal bli nominert eller motta pris mot sin vilje”, uttaler Marte Thorsby, styreleder i Spellemann AS.
Spellemann baserer sine nominasjoner på påmeldte album i de enkelte kategoreiene. Det vil etter dette kun være tre nominerte i kategorien Årets kvinnelige artist i år, skriver Spellemann i pressemeldingen
Susanne Sundfør trekker seg fra Spellemann
Susanne Sundfør trekker seg fra nominasjonen til prisen Årets kvinnelige artist
FLERE NYHETER
Spis frukten sier Ane og Röyksopp
Et samarbeid mange har ventet lenge på.
Tiny Sparks nye singel inspirert av Star Trek
Tiny Spark spør hvem vi er når maskinene blir menneskelige på sin nyeste singel
Morten Harket med ny låt etter Parkinson-nyheten
Har med seg datteren Tomine og annonserer nytt soloalbum. >>
Tons of Rock slipper de første artistene til 2027
Tons of Rock er endelig i gang med bookingen til neste års begivenhet på Ekerberg >>











