Emmylou Harris slutter seg til en svært lovende artistliste på årets Bergenfest som arrangeres i Bergen mellom 27. april og 1. mai. Hun skal avslutte festivalen i Grieghallen søndag 1. mai og billettene til denne begivenheten vil nok forsvinne rimelig kjapt når billettene legges ut på torsdag morgen.
Harris besøker også hovedstaden og spiller på Sentrum Scene lørdag 30. april.
Emmylou har gjennom en lang og innholdsrik karriere samarbeidet med storheter som Gram Parsons, Bob Dylan og Neil Young. I tillegg har hun tilført sin vakre signaturvokal på de beste utgivelsene til Ryan Adams og Bright Eyes de siste årene.
Programmet som nå er ute innholder også spennende norske artister som Blood Command, Dyst og Tôg i tillegg til utenlandske navn som Pete Molinari, Swervedriver, The Stranglers, Raphael Saadiq, Joe Bonamassa og Joan Baez
Hele programmet for Bergenfest 2011 finner du her.
FLERE NYHETER

Ny singel fra TwoMinutesHate
Ode til bestevenner fra den Oslo-baserte pop-punk kvartetten.

Superstjerne klar for Øyafestivalen!
Tre artister bekreftet i dag!
Premiere! Herman Wildhagen - This Time
Har nylig signert på plateselskapet til Jonas Alaska, Mikhael Paskalev & Billie Van >>
Ásgeir + Clou = Dans nos rêves
Mye tyder på at vi har plenty av ny musikk i vente fra Ásgeir framover. Først ut er en raffinert liten godsak sammen med franske Clou. >>
Ny stor festival i Bergen!
Landets største konsert- og festivalarrangører går sammen om en helt ny sommerfestival i Bergen! >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks