Arizona-bandet Calexico spilte en flott konsert på Rockefeller i september 2012, og til sommeren kommer bandet, med Joey Burns og John Convertino i spissen, tilbake til Oslo og Rockefeller!
Rockefeller melder:
I snart 20 år har de levert fantastisk musikk - den gode miksen mellom americana, mariachi og indierock. Sist de besøkte oss var tilbake i 2012, da var de aktuelle med albumet ”Algiers”. Albumet ble godt mottatt, og Egon Holstad skrev i sin femmer-anmeldelse i Nordlys at det er ”Mer eller mindre helt uangripelig”.
Bandet er for tiden i studio og legger siste hånd på oppfølgeren til ”Algiers”. Vi vet foreløpig ikke hva albumet skal hete, men vi vet i hvert fall at det er skrevet i Mexico City og spilt inn i Tucson. Etter planen blir det utgitt i april, og i juni står Calexico på scenen på Rockefeller! Vi er veldig klare for en ny runde med slentrende mariachi-inspirert americana!
Billetter er i salg nå.
FLERE NYHETER

Joe Bonamassa slipper nytt album
Tittelsporet fra hans kommende album kan du høre her

Gjorde storeslem under Spellemann
Her er alle vinnerne
«Pink Floyd at Pompeii» på IMAX-kino
Denne uka er det premiere på den nye utgaven med Dolby Atmos-lyd >>
Vi søker nye skribenter og anmeldere
Musikknyheter.no er på utkikk etter musikkelskere som liker å skrive >>