Metallica annonserte i dag at Master Of Puppets blir sluppet som en re-utgivelse 10. november. Det hele skjedde via en unboxing av James Hetfield.
Master Of Puppets vil bli tilgjengelig i forskjellige formater, som blant annet standard LP, standard CD, utvidet utgave med tre CD'er og The Limited Edition Deluxe Box Set. Den sistnevnte utgaven inneholder aldri tidligere publiserte intervjuer, en 108-siders bok som inkluderer aldri tidligere publiserte bilder, tre LP'er, ti CD'er, en kassett, to DVD'er, et litografi, en mappe med håndskrevne tekster og et sett med seks buttons.
Master Of Puppets er ute for pre-order i dag.
Albumet ble originalt sluppet 3. mars 1986 og ble Metallicas første album som ble sertifisert platina av RIAA. I USA alene har albumet gått 6x platina og på verdensbasis har det solgt over 10 millioner. Albumet var det første metalalbumet som ble innlemmet i National Recording Registry of the Library of Congress - et register som inneholder kulturelle, historiske og estetisk viktige låter i USA.
Metallica spiller på Telenor Arena 2. mai 2018.
FLERE NYHETER

Norske artister tar med Joni Mitchell på turnè
Hyller legenden i flere norske byer

Luke Elliot med nytt album i mai
Luke har snakket om det lenge. Og nå kommer det, på nytt plateselskap.
Kaizers Orchestra gir ut hele katalogen på vinyl!
Ett album per måned frem til turnéstart i september. >>
Martha Wainwright til Oslo i april!
Den kanadisk-amerikanske folkrock sangerinnen og låtskriveren Martha Wainwright kommer til Oslo den første april i år. >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks