Wilcos frontmann Jeff Tweedy gjør en sjelden solokonsert på Sentrum Scene i kjølvannet av sitt nye album «Together At Last».
«Together At Last» er et akustisk soloalbum med 11 innspillinger av tidligere utgitte låter med Wilco, Loose Fur og Golden Smog. Albumet er spilt inn i Tweedys studio The Loft i Chicago, og er det første i en serie kalt Loft Acoustic Sessions, hvor han tar låtene ned til det intime og nedstrippede.
Og det er litt av en katalog han kan ta fatt på, med en imponerende karriere som har strukket seg over tre tiår og mer enn 20 album. På albumet kan man blant annet høre «Laminated Cat» fra debutalbumet til Loose Fur, Tweedys prosjekt med Wilco-trommis Glenn Kotche og Jim O’Rourke, nye versjoner av Wilco-klassikere som «Via Chicago» og «I Am Trying To Break Your Heart», samt mer ukjente perler som «In A Future Age» fra «Summerteeth».
Det er bare å begynne å glede seg til hvilke godbiter han vil plukke ned fra hylla når han kommer til Oslo på sensommeren.
Sentrum Scene | Torsdag 6. september. Billetter i salg fredag 9. februar kl. 10.00.
FLERE NYHETER

Spiller intimkonsert i Oslo
Etter to utsolgte konserter på Sentrum Scene i vinter, vender de tilbake for en intim helaften

Boygenius annonserer ny EP
Trioen som tok Norge med storm på årets Øyafestival overrasker med oktober-slipp.
Islandsk stjerneskudd med ny EP
Arny Margret, fløyelsstemmen fra Island som besøkte en norsk konsertscene for første gang i vår, er ute med ny EP. >>