Etter to album og flere utsolgte turnéer på kort tid har Dina Ögon fortsatt å imponere både kritikere og fans både i Skandinavia og resten av verden.
I dag slipper de singelen Glitter, den første fra det kommende tredje albumet, Orion, som kommer 2. februar 2024. Bandet beskriver Glitter som en reise oppover, fremover og innover.
«Mange sier at musikken vår ser bakover, men for oss ser den alltid fremover eller kanskje til siden. Vi blir ikke helt enige om det høres mest ut som en brasiliansk solnedgang eller en veivals på gaten.»
LES OGSÅ: Øya 2023: Dina Ögon - Lyden av sommernostalgi
I vår sprengte bandet kapasiteten på Cosmopolite scene i Oslo, og gjennom sommer spilte svenskene en rekke norske festivaler. Lørdag 23. mars kommer Daniel Ögren, Anna Ahnlund, Love Örsan og Christopher Cantillo tilbake til Norge for å fylle Rockefeller med himmelsk pop groove.
Galleri foto: Anne-Marie Forker
FLERE NYHETER

Tons of Rock 2024 er komplett!
Neste års jubileumsplakat er klar

Oslobandet gjør eksklusive jubileumskonserter
Feirer at albumklassiker fyller 20 år
Fem nye navn til Tons of Rock!
- Med dagens slipp viser vi rockens bredde med både galskap og klassisk death metal. >>