Foto: David Kasnic
Bonnie «Prince» Billy, artistnavnet til den anerkjente musikeren Will Oldham, har annonsert sitt kommende album The Purple Bird, som slippes 31. januar. Denne uka delte han også den første smakebiten fra albumet, singelen «Our Home».Albumet The Purple Bird er spilt inn i Nashville, i samarbeid med produsent David «Ferg» Ferguson og et håndplukket team av noen av bransjens mest erfarne sessionmusikere. Resultatet beskrives som en autentisk «Nashville-plate», med låter som i stor grad ble skapt rundt kjøkkenbordet til produsenten Ferguson.
Den nye singelen, «Our Home», inkluderer et samarbeid med den Grammy-vinnende mandolinisten Tim O'Brien, som også har bidratt som medforfatter på låten. I tillegg til låten er en musikkvideo tilgjengelig, der O'Brien spiller en fremtredende rolle.
Will Oldham har gjennom sin karriere skapt seg et solid rykte for sine introspektive tekster og særpregede stemme, og forventningene er høye til det kommende albumet. The Purple Bird markerer nok et kapittel i Bonnie «Prince» Billys unike musikalske reise.
Kasnic