Game Over var i begynnelsen ment som en låt om networking, og den følelsen du kan få om at du har ødelagt ryktet ditt på grunn av en dårlig opplevelse med feil person. Gjennom prosessen utviklet singelen seg til en slags trøst for dem som sliter med skam, med vekt på frasen: "starting over again is better than giving up". Teksten forteller lytteren at selv om ryktet ditt kan få en knekk, kan du alltid velge å starte på nytt i stedet for å tenke at livet ditt faller fra hverandre.
Cherry Cinema beskriver seg selv som en energisk gjeng med en stor kjærlighet for synth og rockestjerne-attitude. I lydbildet kan du høre inspirasjoner fra band som Paramore, The Killers og The Japanese House.
Snart annonseres også konsertdatoer for våren 2025. Sammen med det Bergens-baserte rockebandet Superslow skal de innta blant annet innta Oslo og Volda!
I 2023 ga Cherry Cinema ut debutalbumet Crystal Clear, som inneholdt Don't Do It, som ble spillelistet på NRK P3. Den første singelen etter Relapse, kom i august og ble godt mottatt av radio og presse, med verdenspremiere på NRK P13, spillelisting på NRK P3, RadiOrakel og Radio 102, en 6/6-anmeldelse fra Høyttaler Musikkmagasin, og anbefaling fra GAFFA.
Nå kan du høre Game Over her!
FLERE NYHETER

Ekte jukkesolo med jukkemaskinen
Og det på en dobbelt A-side-single.

Vi søker nye skribenter og anmeldere
Musikknyheter.no er på utkikk etter musikkelskere som liker å skrive