Built to Spill er ute med ny plate, There is no Enemy, og Doug Martsch & co klarer fremdeles å levere alternativ pop på vakkert vis. Dessverre kan det bli mye i det samme sporet som de har vært i siden oppstarten i 1992. Noen ganger blir det rett og slett litt kjedelig.

En låt som Hindsight er verdt å nevne som høydepunkt sammen med den litt roligere Life's a Dream som fenger med deilig lalala-koring. Lange gitartoner og mye detaljer i lydbildet løfter også opp helhetsinntrykket.

Dessverre blir det en del kjedelige låter innimellom og da er det godt med en energisk låt som Pat som kan bryte opp etter en døsig Oh Yeah.

Dette er en plate som trygt kan anbefales til fans av gruppen men om du bare er nysgjerrig på Built to Spill vil jeg heller anbefale å sjekke ut Perfect from Now On og Keep It Like A Secret.

6/10

Built To Spill på MySpace