Thomas Dybdahl - Hard Liquor
Det første sporet ut fra «Cabin Fever» er den relativt selvforklarende låten «Hard Liquor». Sjekk ut fersk musikkvideo!
Thomas Dybdahls album «Fever» utgitt 13. mars i år til strålende mottakelse fra anmeldere og publikum. Dagen før hadde strenge tiltak blitt iverksatt for å takle situasjonen vi plutselig befant oss i. Grenser ble stengt, det samme gjaldt skoler, barer og selvsagt alle konsertlokaler. Dette medførte at Thomas, i likhet med mange andre, plutselig fikk en ufrivillig åpen kalender. I stedet for å dra på turnè, som planlagt, for å fremføre de nye låtene de han hadde jobbet med i lang tid måtte en finne noe annet å gjøre hvis en skulle klare å holde seg i kreativ aktivitet.
- Heldigvis for meg og min studiopartner og medprodusent Håvard Rosenberg elsker vi å jobbe i studio. Da vi ferdigstilte albumet «Fever» tidlig i år snakket vi løst om at vi var så fornøyd med prosessen at vi kunne fortsatt det kreative samarbeidet og innspillingen i samme musikalske retning på ubestemt tid. Det skulle jo vise seg at det var nettopp det vi kunne, forteller Thomas.
«Cabin Fever» er i utgangspunktet å anse som en utvidet versjon av «Fever».
- Vi vil slippe låtene på løpende bånd når de er ferdige og ferske og vi aner ikke hvor mange sanger albumet blir bestående av til slutt . Vi ønsker bare fortsette så lenge kreativiteten er på topp og vi kommer opp med låter vi er knallfornøyde med. Låtene vil være i samme stil og landskap som resten av «Fever»-platen, og de vil naturlig nok gjenspeile stemningen og den emosjonelle berg-og-dalbanen dagens situasjon har medført for de fleste av oss. Overdreven drikking….bekymring…kjedsomhet…lettelse…latskap…skyldfølelse.
Det første sporet ut fra «Cabin Fever» er den relativt selvforklarende låten «Hard Liquor»», som i dag også har fått musikkvideo.
Thomas Dybdahl spiller kveldskonsert i Karpedammen i Oslo fredag 3. juli.
FLERE VIDEOER

Björk - Victimhood
Ny animasjonsvideo fra den islandske superstjernen

Savoy - Digital River
«Digital River» er en låt som først ble spilt på den siste verdensturnéen til a-ha
OMD: Bauhaus Staircase
Veteranene er tilbake med nytt materiale. Antagelig det siste de noensinne gir ut. >>
PREMIERE: Maylen Rusti - Forglemmegei
Ny video som gjenskaper følelsen av å være bekymringsløs, fri og eventyrlysten >>
Trevor Rabin - Big Mistakes
Ex-Yes-gitarist som skrev sin største hit på do er ute med første vokallåt siden 1989. >>
Magnus Børmark - Æ vil bare vær her
Gåte-gitaristen sang om det å ikke kunne skrive en sang når man burde. >>
Charlie Skien - Kunstig selvtillit
Singelen «Kunstig selvtillit» har fått musikkvideo regissert av Fabio Enzo >>
PREMIERE! Douglas & Alsos - We're All The Way
Adam Douglas og Christel Alsos gjør sitt første musikalske samarbeid på nydelige "We’re All The Way". >>
Terje Isungset - Farewell Glacier
Terje Isungset fortsetter sin reise gjennom isen med ny musikkvideo til Verdens miljødag. >>