Skambankt - Hadde eg bare visst
Ny singel og video fra Skambankts kommende album
På singel nummer to fra det kommende albumet «Jærtegn», skrur bandet ned tempoet flere hakk og viser at de behersker langt mer enn den energiske rocken mange kanskje forbinder dem med. Hør første singelen SOS
Låtskriver og frontfigur Terje Winterstø Røthing om den nye singelen:
- Den beste klokskap er etterpåklokskap. Det er alltid godt å bli ferdig med kjipe ting man går og tenker på. Det å skrive en sang om det kan gjøre nytten. «Hadde eg bare visst» er en god representant for enda en alternativ Skambankt-utgivelse. Dette året har påvirket oss alle. 2020 har tatt mye, men har også gitt oss nye impulser og tid til refleksjon. Dette vil kunne spores i vårt neste album «Jærtegn», som slippes i januar 2021. Måtte det gå mot lysere tider!»
Skambankt følger opp fjorårets akustiske album «1994» med enda en utypisk utgivelse. Bandet har åpnet opp for et enda mer variert uttrykk enn sist, og får med dette vist mer av hva som bor i dem.
Siden comebacket med «Horisonten Brenner» i 2018, har Skambankt jobbet beinhardt. De har sluppet tre kritikerroste album på tre år, turnért fra Hammerfest i nord til Kristiansand i sør, spilt masse festivaler, hatt A-listinger i flere radiokanaler og hatt første- og andreplassering samtidig på vinyl-salgslista i Norge.
Etter en omfattende norgesturné tidligere i høst, er bandet straks albumaktuelle igjen.
«Hadde eg bare visst» slippes via Indie Recordings den 9.desember.
Forsidefoto: av Fredrik Ringe
FLERE VIDEOER

PREMIERE: Savoy - Life and Times of a Wannabe
Ny låt og video fra Savoy!

Misty Coast - Hi Goodbye
Inspirert av The Beatles
Savoy - Digital River
«Digital River» er en låt som først ble spilt på den siste verdensturnéen til a-ha >>
OMD: Bauhaus Staircase
Veteranene er tilbake med nytt materiale. Antagelig det siste de noensinne gir ut. >>
PREMIERE: Maylen Rusti - Forglemmegei
Ny video som gjenskaper følelsen av å være bekymringsløs, fri og eventyrlysten >>
Trevor Rabin - Big Mistakes
Ex-Yes-gitarist som skrev sin største hit på do er ute med første vokallåt siden 1989. >>
Magnus Børmark - Æ vil bare vær her
Gåte-gitaristen sang om det å ikke kunne skrive en sang når man burde. >>