Nytt fra turnéaktuelle Djerv
Den norske duoen er ute med ny singel og video
Norske Djerv er tilbake fra den virtuelle verden hvor de har bygget millioner av fans.
Deres bidrag i League of Legends har hele 200 millioner avspillinger. 8. desember får fansen endelig ny musikk fra rock og metallbandet. «Enemy» er første singel fra Djerv siden 2020, og vitner om et spillesugent band som er klare for publikum.
Djerv entret den internasjonale rock- og metalscenen i 2011, og deres selvtitulerte debutalbum imponerer fortsatt i 2022. Som da er fortsatt vokalist Agnete Kjølsrud stjernen i showet, sterk vokal og en scenepersonlighet som du husker for alltid om du har opplevd Djerv live.
Djerv etablerte seg raskt på den europeiske rock- og metalscenen. Djerv opptrådte på festivaler som Hellfest (FR), Wacken (DE), Eurosonic (NL), Tons of Rock (NO), Rock Hartz (DE) og Inferno (NO) for å nevne noen.
Kombinert med tunge turné- og musikkutgivelser jobbet Djerv også med noen minneverdige samarbeid. I 2010 gjorde vokalist Agnete Kjølsrud vokal på Dimmu Borgirs «Gateways», et spor som i 2022 har over 12 millioner streams.
I 2013 slapp Djerv sporet "Get Jinxed" sammen med League of Legends / Riot-spill, og i 2022 har denne sporet over 200 millioner streams på tvers av plattformer.
Bandet forble i den virtuelle verden i noen år etter dette, og i 2019 fikk de sitt etterlengtede comeback på Tons of Rock-festivalen i Norge. I 2020 ga de ut ny musikk etter ni lange år, og i 2021/22 har de turnert med Vreid og spilt på festivaler som Inferno Metal Meeting (NO) og Summer Breeze Open Air (DE) for å nevne noen.
Torsdag 8. desember slipper Djerv, «Enemy» på selskapet Indie Recordings. Til glede for deres 530 000 månedlige lyttere på Spotify og alle fans som har fulgt bandt i lang tid.
Konserter 2022:
10.12 Eindhoven metal meeting
15.12 Oslo, Norway with Smash into Pieces and Fixation
16.12 Bergen, Norway with Smash into Pieces and Fixation
17.12 Trondheim, Norway with Smash into Pieces and Fixation
FLERE VIDEOER

Björk - Victimhood
Ny animasjonsvideo fra den islandske superstjernen

Savoy - Digital River
«Digital River» er en låt som først ble spilt på den siste verdensturnéen til a-ha
OMD: Bauhaus Staircase
Veteranene er tilbake med nytt materiale. Antagelig det siste de noensinne gir ut. >>
PREMIERE: Maylen Rusti - Forglemmegei
Ny video som gjenskaper følelsen av å være bekymringsløs, fri og eventyrlysten >>
Trevor Rabin - Big Mistakes
Ex-Yes-gitarist som skrev sin største hit på do er ute med første vokallåt siden 1989. >>
Magnus Børmark - Æ vil bare vær her
Gåte-gitaristen sang om det å ikke kunne skrive en sang når man burde. >>
Charlie Skien - Kunstig selvtillit
Singelen «Kunstig selvtillit» har fått musikkvideo regissert av Fabio Enzo >>
PREMIERE! Douglas & Alsos - We're All The Way
Adam Douglas og Christel Alsos gjør sitt første musikalske samarbeid på nydelige "We’re All The Way". >>
Terje Isungset - Farewell Glacier
Terje Isungset fortsetter sin reise gjennom isen med ny musikkvideo til Verdens miljødag. >>