Jupiter er første singel fra det kommende andrealbumet produsert av Frode Strømstad (I Was A King) og mikset av Bård Ingebrigtsen (Frøkedal, Valkyrien Allstars).
— Denne sangen ble skrevet i fjor, da Jupiter og Saturn kom sammen på nattehimmelen. Den er en feiring av kjærlighet, ekstase - og eventyrlige søvnløse netter, forteller bandet om låta.
Beachheads selvtitulerte debutalbum fra 2017 fikk strålende tillbakemeldinger fra magasiner som Musikknyheter.no, Rolling Stone og Stereogum, og ble også valgt ut som ukas album i "tastemaker"-publikasjoner som Visions og Slam.
Beachheads består av Vidar Landa og Marvin Nygaard fra Kvelertak på gitar og bass, Børild Haughom på vokal og Espen Kvaløy på trommer.
FLERE NYHETER

Alanis Morisette på Bergenfest
Derfor anmelder vi ikke Alanis Morisette

Få med deg disse på Bergenfest
Våre anbefalinger
Svart Katt slipper ny låt!
Et av Sveriges største punkband klare med nytt album og sin første konsert i Oslo >>