Til slutt denne torsdagen var det Oslobaserte The Goo Men som skulle vise hvor David kjøpte ølet. Heldig eller lur booking gjorde at alle som gikk hjemover etter både Tool og Sivert Høyem, måtte gå forbi rockefesten The Goo Men, og jeg har aldri vært vitne til et kjappere voksende publikum. Selvsagt hadde det med tidspunkt og plassering og gjøre, men The Goo Men leverte et fyrverkeri av en konsert, noe som også gjorde at folk blei stående.

Det kan beskrives som et slags 60-talls The Hives. Catchy allsanglåter fremført i garagerockens navn. Jeg har sett The Goo Men èn gang tidligere, men jeg må si at denne konserten fenget mer enn jeg kunne drømt om. En tydelig publikumsfavoritt var låta ”slide in”, som fikk i gang tilhørernes slitne stemmer.
Bandet består av 6 ”unge”gutter, for anledningen stilig antrukket i dress og slips. De besetter henholdsvis trommer, bass, gitar, vokal, sax og tangenter. Selv om mange av tilsuerne var tilfelldig forbipasserende, var det en god del som sang med på de fleste låtene.

Lydmessig var det helt supert, og fremførelsen av konserten var så og si upåklagelig. De fenget publikum med sin utagerende og nostalgiske sans for rock. Mye action på scenen og mye action blant publikum.
Har du ikke The Goo Men på skive enda anbefales dette sterkt. Har du ikke sett dem live anbefales dette enda sterkere. Du skjønner at det har vært en fet rockekonsert når det hele avsluttes med at vokalisten holder basstromma høyt hevet over hodet. Flott levert!

9/10

Foto: Bjørnar Håland