Låta er den andre som slippes fra det kommende “The Switch Album”, etter at de for noen uker siden slapp låta “Gilgamesh”.
Bandet fremførte “She is the One” første gang for folk under sin konsert på Øyafestivalen i fjor sommer. I linernotesene til det kommende albumet står det at innspillingen "inneholder to varispeedete tolvstrengsgitarer og saxofon spilt av en kis i flodhestmaske. Den handler om å bli voksen." Det er en forholdsvis komplisert måte å unngå å si at dette er en enkel og spretten poprocklåt om varig forelskelse.
The Switch har spilt inn det kommende albumet sammen med Christian Engfelt (Band of Gold, Serena Maneesh m.m.). Der fjorårets kritikerroste “B for the Beast” var en proggete og atmosfærisk ode til hjembyen og nattelivet, blir “The Switch Album” et lettsindig kjærlighetsbrev til den klassiske gitarpopen som på mange måter står medlemmene nærmest. Det gis ut på Bangles & Brass Records 13. mai.
Premiere: The Switch - She is the One
I morgen slipper The Switch singelen She is the One, men allerede nå kan du høre den hos oss
FLERE NYHETER
Gary «Mani» Mounfield er død
Stone Roses-bassisten ble 63 år gammel
Flere store navn til Piknik i Parken
Uvanlig høy konsentrasjon av legender i Sofienbergparken i sommer >>
Oslo Deathfest 28. og 29. november
Den stygge og brutale musikken feirar seg sjølv siste helga før advent >>
Dagny slipper tre akustiske låter
Leverer soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien "Hjem til Jul". >>











