Muse har annonsert sitt nye album «Will of the People» som slippes 26. august via Warner. Den nye singelen "Compliance" kommer i dag med en ny video regissert av Jeremi Durand, spilt inn i Polen.
- «Will of the People» ble spilt inn i Los Angeles og London og er påvirket av den økende usikkerheten og ustabiliteten i verden," sier Matt Bellamy om albumet.
- En pandemi, nye kriger i Europa, massive protester og opptøyer, et forsøk på oppstand, vaklende vestlig demokrati, økende autoritarisme, skogbranner og naturkatastrofer og destabiliseringen av den globale orden. Det har vært en bekymringsfull og skummel tid for oss alle da det vestlige imperiet og den verden vi kjenner, er virkelig er truet. Dette albumet er en personlig navigering gjennom frykten og forberedelsene til det som kommer.
«Will of the People» følger opp «Simulation Theory» fra 2018.
Will of the People tracklist:
1. Will Of The People
2. Compliance
3. Liberation
4. Won’t Stand Down
5. Ghosts (How Can I Move On)
6. You Make Me Feel Like It’s Halloween
7. Kill Or Be Killed
8. Verona
9. Euphoria
10. We Are Fucking Fucked
FLERE NYHETER

Ny singel fra TwoMinutesHate
Ode til bestevenner fra den Oslo-baserte pop-punk kvartetten.

Superstjerne klar for Øyafestivalen!
Tre artister bekreftet i dag!
Premiere! Herman Wildhagen - This Time
Har nylig signert på plateselskapet til Jonas Alaska, Mikhael Paskalev & Billie Van >>
Ásgeir + Clou = Dans nos rêves
Mye tyder på at vi har plenty av ny musikk i vente fra Ásgeir framover. Først ut er en raffinert liten godsak sammen med franske Clou. >>
Ny stor festival i Bergen!
Landets største konsert- og festivalarrangører går sammen om en helt ny sommerfestival i Bergen! >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks