New Jersey-rockerne i The Gaslight Anthem er endelig tilbake! 27. oktober slipper de sitt første album på ni år, History Books, og 7. mars returnerer de til Sentrum Scene. Tittelsporet er ute nå, og gjestes av selveste Bruce Springsteen!
De amerikanske "heartland-rockerne" The Gaslight Anthem, med Brian Fallon i front, ga ut fem hyllede album i perioden 2007-2014, med kanskje The '59 Sound (2008) som det største høydepunktet. Bandet tok en pause på ubestemt tid i 2015, men nå er endelig det etterlengtede comebacket et faktum!
27. oktober slippes History Books, og de første smakebitene lover meget bra. På dette albumet har bandet jobbet med den anerkjente produsenten Peter Katis (The National, Interpol, Death Cab for Cutie).
Da vi i Musikknyheter tok en prat med Brian Fallon tidligere i år, kunne han fortelle at dette er det letteste albumet han noen gang har skrevet:
- Det ble ikke til som resultat av en eksistensiell krise, men ut av glede og indre ro.
Billetter i salg fredag 6. oktober kl. 11.00.
Lytt til The Gaslight Anthem på Spotify
FLERE NYHETER
Oasis tilbake på scenen i 2027
En rekke konserter er annonsert for det kommende året
Karpe annonserer sin aller siste turné
Her er alle konsertene
Vinn billetter til Mamas Gun og Avantgardet!
Britisk soul og svensk indie-sensasjon. Vi deler ut billetter til begge konsertene! >>
Fontaines D.C. kommer til Oslo
Verdens beste rockeband bekrefter sin største arenakonsert i Norge >>











