Foto: Robert - stock.adobe.com / Adobe Stock
Billboard har i løpet av 2025 avduket hvilke artister, album, og sanger som har vært mest på toppen av listene deres så langt i det 21. århundret – gjennom en serie med topplister de kaller 21st Century Charts. Nå har de avduket hvilke produsenter som har hatt flest nummer 1 hits på Billboard Hot 100, og her troner norske Stargate på femteplass.
Produsentduoen, bestående av Tor Erik Hermansen og Mikkel Eriksen, har toppet Billboard Hot 100 med låter som «Irreplaceable» av Beyoncé, «Firework» av Katy Perry, og «Diamonds» av Rihanna. Billboard gir duoen skryt for ni nummer 1 hits på listen, men Stargate skriver selv på Instagram at de «faktisk har ti nummer 1 – men hvem teller».
Ellers består listen både av artister som er kjent for å produsere selv, deriblant Taylor Swift, The Weeknd, Beyoncé, og Mariah Carey, og produsenter som ikke er artister, slik som Louis Bell (Post Malone, Justin Bieber, Taylor Swift), Jack Antonoff (Taylor Swift, Sabrina Carpenter, Kendrick Lamar), og Scott Storch (Beyoncé, 50 Cent, Chris Brown).
Førsteplassen går imidlertid til svenske Max Martin, som står bak 25 av de 326 låtene som har vært nummer 1 på Billboard Hot 100 i perioden 2000-2024.
Oppdatering: Billboard har oppdatert listen til å ta høyde for at Stargate har 10 nummer 1, og at Max Martin egentlig har 24. Med denne oppdateringen klatrer Stargate til tredjeplass. Max Martin forblir på første.












