Når Dumdum Boys fikk sin drøm om å spille på marinen i Trondheim etter 1000 års ventetid så skjønner mann at det blir bra. For som Prepple sa mens han stirret ned på nidelva, eller opp på nidarosdomen, eller kanskje han så på de mange tusen fansene som stimlet sammen foran scenen. Dette har vi venta på i 1000 år.
Fra første trommeslag skjønner vi at boysa mener alvor. Det er ikke tid til å tulle når mann inviterer hjem på fest, for å spise solnedganger som drops, og det er deilig å se ett band som er oppriktig tilfreds med å spille konsert.
Men så blir det stille. Stive blikk og blanke øyne da Prepple fremfører sin flotteste og mest sjelsettende låt ”Tyven, tyven”. Tåren i øyenkroken tørkes vekk idet dumdum bretter opp ermene og leverer alt det mann kan ønske seg av norsk rock i 2008. Solid, bra og for å avslutte med en klisje til; Fett.
9/10
(Foto: Lars-Ove Håhjem)
FLERE KONSERTER
Airbourne på Sentrum Scene
Rock av beste sort
The Kooks på Sentrum Scene
Sold out concert celebrating 20 years of "Inside In/Inside Out"










