Casiokids er et av de bandene man hører om hele tiden og som man ikke egentlig gidder å bry seg om. Jeg har kanskje sett dem live rundt tre, fire ganger og aldri skjønt meg på hypen. Musikk har aldri appellert til meg og live showet deres har vært preget av spesialeffekter framfor det musikalske.

Foran et Rockefeller fylt til randen med forventinger leverte Casiokids en maktdemonstrasjon. Med kun et by:larm backdrop og noen dansere i apekostymer på sistelåten må jeg vel bite i meg mine tidligere følelser. De imponerte meg voldsomt!

Stemningen i lokalet var helt elektrisk. Folk danset og sang med av full hals, og det var ikke bare bergensere for å si det sånn. Med hitlåter som Finn Bikkjen og Fot I Hose, i tilegg til innslag fra deres nylige utgitte Topp Stemning På Lokal Bar kunne det vel ikke gå galt. På det korte setet deres greide de det mange etablerte band ikke får til under bransjefestivalen, som var å promotere de nye låtene deres så vel som å komme med litt publikumsfrieri.

Det er tydelig at Casiokids er et mini orkester som blir å prege den norske musikkscenen, og den utenlandske, i lang tid framover og jeg kan knapt vente på å se hva de gjør neste gang!



Casiokids på myspace.