Dungens gjennombruddsalbum og klassiker «Ta det lugnt» fyller 15 år – og de markerer dette med å gjøre hele albumet live på Rockefeller!
I rent sinne etter debutalbumets lunkne anmeldelser spilte Gustav Ejstes og hans bandmedlemmer inn oppfølgeren «Ta Det Lugnt» i en stuga i Småland – og 21. juni 2004 kom et album som skulle gi «før og etter» en helt ny betydning i psychrock-verden.
Da den kom var det ikke lenger noen som tvilte på bandets kapasitet; dette albumet var uimotståelig for en hel verden, selv om de ikke forsto et ord av hva Ejstes sang. 15 år har gått siden «Ta Det Lugnt» ble sluppet, og den omtales fortsatt som et av de mest innflytelsesrike albumene i moderne musikk – Tame Impala, Deerhunter og Unknown Mortal Orchestra er bare noen av artistene som oppgir den som en absolutt milepæl.
Det er første gang Dungen vil fremføre «Ta Det Lugnt» i sin helhet, og det er bare å sette kryss i almanakken for en av sommerens absolutte konserthøydepunkter.
Rockefeller | Fredag 12. juli. Billetter i salg fredag 8. mars kl. 10.00.
Spiller klassiker i sin helhet i Oslo
- Omtales fortsatt som et av de mest innflytelsesrike albumene i moderne musikk

FLERE NYHETER

Blood Command annonserer nytt album
Hør den nye singelen "World Domination" her!

50 år med bjeller
25. mai 1973 kom Tubular Bells ut. Vi feirer med en tur gjennom hele Mike Oldfields diskografi.
Foo Fighters har fått ny trommis!
Foo Fighters er tilbake med første album etter at Taylor Hawkins gikk bort >>
Ny låt fra spennende nykommer
- På mange måter min egen "heartbreak anthem", sier MAIH aka Martine Håland. >>