Konserten med The Soundtrack of Our Lives på Rockefeller 14. mars er allerede utsolgt, men fortvil ikke – det blir ekstrakonsert 13. mars. Og vi har billetter! Svar på spørsmålet nederst i saken og bli med trekningen av billetter til deg selv og en venn.
Da et av Sveriges største rockeband gjennom tidene ble gjenforent i sommer for tre verdenseksklusive festivalkonserter – var responsen overveldende. Helt fra åpningen «Mantra Slider» til den avsluttende «The Passover» utviklet konsertene seg til en triumf som fortjener å bli sett av flere. Tidligere i høst ble det klart at dette vil skje, da The Soundtrack of Our Lives annonserte en omfattende turné i 2024. Nå er det også klart at bandet har invitert Nicole Sabouné, en av Sveriges mest spennende artister, med som support på begge Rockefeller-konsertene.
Bandet ble dannet i Gøteborg på midten av 90-tallet, som en slags supergruppe med medlemmer fra Union Carbide Productions, Nymphet Noodlers, Whipped Cream og Mindjive. Singelen «Instant Repeater '99» fra 1996 ble en kjempehit, og for debutalbumet Welcome to the Infant Freebase vant bandet en Grammis for «Årets nykommer».
Snart vokste bandets rykte utover Sveriges grenser, ikke minst når Gallagher-brødrene tok de med på turné med Oasis. Det tredje albumet Behind the Music førte til et lite gjennombrudd i USA, og i 2002 ble de nominert til en Grammy i kategorien «Alternative rock».
I fjor ble bandet valgt inn i Swedish Music Hall of Fame, og tidligere i år gjorde de sine første spillejobber sammen på over ti år.
Med hvilket album ble The Soundtrack of Our Lives nominert til Grammy i 2002?
FLERE NYHETER
Første konsert i Oslo på 22 år
Eneste stopp i Skandinavia for alternativ-veteranene.
Blue Öyster Cult til Oslo
Nå blir det mer kubjelle på Sentrum Scene 26. mai.
Disse er nominert til Musikkforleggerprisen 2025
Mange er nominert i flere klasser til prisen som fyller ti år. >>
Nektet fordi de var kvinner
Emily Dickinson og Brontë-søstrene hedres av In the Country, Slettahjell, og Reiersrud. >>