Disclosure, bestående av Howard og Guy Lawrence, slipper remiksalbum den kommende uken. Brødreduoen på henholdsvis 19 og 22 år ga nytt liv til den engelske klubbmusikken med debutplata Settle tidligere i år, noe som ble en hitmaskin av de sjeldne. Dette ble blant annet belønnet med Grammy-nominasjon i kategorien Best Dance Album. I sommer spilte de blant annet to konserter på Glastonbury i hjemlandet. Her til lands var anmeldelsene av debutplata gode, og vår anmelder Pia Haukali ga plata 9/10, og avsluttet følgende:
«Dyktige Disclosure er med sitt interessante, velutviklede og finpussede tilskudd til elektronisk dancemusikk vanskelig å unngå dette året, og takk og lov for det. Forhåpentlig vil ilden brenne i lang tid fremover».
FLERE NYHETER

Kaizers Orchestra gir ut hele katalogen på vinyl!
Ett album per måned frem til turnéstart i september.

Nye godbiter til Bukta
Slipper tre artister i dag!
Martha Wainwright til Oslo i april!
Den kanadisk-amerikanske folkrock sangerinnen og låtskriveren Martha Wainwright kommer til Oslo den første april i år. >>
Premiere! The Other End - Gas Station Light
The Other End slipper første singel fra kommende debutalbum med norsk stjernelag! >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks