GIA er må ute med singel nummer to fra sitt kommende debutalbum. The One (feat. Vuyo) ble sluppet i dag, og er en hyllest til følelsen over å ha funnet "den rette".

Låten handler om det boblende startpunktet i et nytt forhold – når man kjenner seg tullete forelsket, lett i kroppen og trygg i hjertet. Den handler om å lande og om å føle at man har kommet hjem i kjærligheten.

- Dette er en låt man kan gå nedover gata og smile til, sier GIA selv.

Med tydelige referanser til Lianne La Havas og Cleo Sol, er låten fylt med elementer av RnB, jazz og latin – i kombinasjon med elektroniske og organiske elementer. Gitarist James Girling kommer inn med en gitarsolo mot slutten.

The One er et samarbeid med den sørafrikansk-norske rapperen Vuyo, tidligere spellemannsnominert og kjent fra prosjekter som GiddyGang og NOM DE GUERRE.

Dette er andre singel fra GIA sitt kommende debutalbum You Bound, som kommer neste år. Forrige låt het Roll the Dice og The One viser en mykere side av artistens univers. Eller som GIA selv beskriver det: "Arlig RnB med sjelfulle melodier, varm vokal og et hint av nordisk melankoli."

Kristiansandsartisten GIA er utdannet fra UiA og Norges musikkhøgskole. Hun startet startet soloprosjektet GIA under studietiden, med et klart mål om å skape et musikalsk univers der kvinnelig styrke står i sentrum.