Ni splitter nye låter med Kaja Gunnufsens karakteristiske skråblikk og vindskeive popmusikk er ferdigstilt og klar for både fysisk og digital nytelse i september.

Nå avslører hun også datoer for en etterlengtet turné i kjølvannet av albumslippet.

I vinter kom Kaja Gunnufsens første singel på hele seks år, og på «Jazzing med Kaja» På en liten setning ble de siste seks årene snedig oppsummert. «Tenk at jeg har blitt tobarnsmor, tenk at influencer er et ord.»

Resten av albumet er fullpakket med Kajas unike perspektiver på de store og små tingene, og hennes tekstformat og fraseringer har modnet med stil siden forrige gang.

Singelen «Dommedag» ble sluppet i starten av måneden, og er en aldri så liten juvel hva gjelder sommerlig dommedagspop.



Til høsten kommer altså det etterlengtede tredje albumet, hennes første siden 2016, og det har fått tittelen «Interiør og død». I kjølvannet av albumet legger også Kaja ut på en turné, som starter på Parkteatret i Oslo.

Albumet er produsert i samarbeid med Kenneth Ishak, og slippes fredag 15. september.

Turnédatoer:
28.09 - Parkteatret, Oslo
29.09 - Lokal Bar, Trondheim
06.10 - Landmark, Bergen
07.10 - Martinique, Stavanger
13.10 - Gamlebyen Kulturhus, Fredrikstad
10.11 - Trevarefabrikken, Henningsvær