Lørdag 7. juli kl 18.30, Orange
Før bandet kom på scenen ble The Flaming Lips introdusert som et av de bandene man bare må se live før man dør. Og joda, bandet er definitivt verdt å få med seg dersom man har sjansen. For bandet hadde med seg Superman, Batman, andre superhelter, aliens og nissen på scenen, samt oppblåsbare figurer som sto i bakgrunnen. Det var med andre ord temmelig befolket på den oransje scenen. Men for å begynne med begynnelsen først, det hele startet med at vokalist Wayne Coyne kom på scenen og stilte seg inni noe plastgreier som ble oppblåst til en stor boble. Deretter ble denne boblen sendt ned til publikum, slik at han fikk rulle over de fremste publikummerne, til stor jubel fra alle. Videre kom det masse konfetti og svære ballonger, som forsvant på grunn av sterk sidevind.
For de av publikummerne som ikke var ”die-hard”-fan av Flaming Lips, så opplevde de nok noen dødpunkter under konserten, men under låter som blant annet ”Fight Test” og ”Do You Realise” var stemningen stor. Og når publikum endelig forsto hva det var vokalist Wayne Coyne ville ha hjelp til, så ble låten ”Yeah Yeah Yeah Song” en av konsertens største høydepunkt. Før denne låten kom i tillegg vokalisten med noen politiske ”anti-Bush”-utspill, mens han også i løpet av konserten dedikerte to låter til Pete Townshend og The Who (som spilte litt senere på kvelden).
The Flaming Lips er absolutt verdt å få med seg og muligheten er tilstede i løpet av sommeren, for bandet skal spille både på Lost Weekend (Askøy, utenfor Bergen) og Down On The Farm (Halden).
8/10
FLERE KONSERTER
Kraftwerk på Sentrum Scene
Nostalgisk elektronisk hypnose
Honningbarna på Rockefeller
Blø for drakta. Bokstavelig talt.










