ELVIRA NIKOLAISEN er nok et navn som er kjent for de fleste. Hun har så langt bare sluppet en plate, Quiet Exit (2006), men med 50 000 solgte eksemplarer og hitsinglene Egypt Song og Love I Can't Defend er dette mer enn nok for å bli lagt merke til i musikkverdenen. 7. april kommer hun med sitt andre album, Indian Summer, og til sommeren spiller hun altså i Grimstad.
Svenske TINGSEK (Magnus Tingsek) blir også å se i Grimstad. Selv presenterer han seg som en blanding av soul, funk, progrock og elektronika, og resultatet blir naturlig nok et ganske unikt lydbilde. TINGSEK har så langt sluppet to album, et selvtitulert debutalbum (2005) og deretter World Of Its Own i 2006. 9. april kommer han med sin tredje plate, denne kalt Too Many Feelings At The Same Time.
Fullstendig lineup kan sees på skralfestival.net.
FLERE NYHETER

Kaizers Orchestra gir ut hele katalogen på vinyl!
Ett album per måned frem til turnéstart i september.

Nye godbiter til Bukta
Slipper tre artister i dag!
Martha Wainwright til Oslo i april!
Den kanadisk-amerikanske folkrock sangerinnen og låtskriveren Martha Wainwright kommer til Oslo den første april i år. >>
Premiere! The Other End - Gas Station Light
The Other End slipper første singel fra kommende debutalbum med norsk stjernelag! >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks