Maria Mena er en av Skandinavias mest suksessrike artister. 28-åringen har siden utgivelsen av ”Cause And Effect” (2008) turnert for fulle hus og hatt hitlisteplasseringer i store deler av verden, og spilt på flere av Europas største festivaler. Kanye West og John Legend er bare noen musikalske storheter som har falt for musikken hennes, og med de siste platene sine har hun solgt til gull både i Tyskland, Nederland, Sveits og Norge.
Det norske gjennombruddet fikk Maria Mena allerede som 16-åring. Siden har hun vært en av våre ledende artister, og mottatt Spellemannpris for beste kvinnelige artist. Men oppskriften er den samme nå som da hun skrev sine første låter på soverommet som 12-åring, forteller hun:
- For meg har det aldri handlet om å skrive hitlåter. Jeg setter meg aldri ned for å finne ord som tilfeldigvis passer til en catchy melodi. Musikk har vært min måte å sette ord på det jeg føler, det har vært min redning. Sånn er det fortsatt.
Når Maria Mena nå kommer til Parkteatret, blir det en sjelden anledning til å se henne i en intim setting. Vi gleder oss!
Billetter: 300 kr + avgift, i salg nå.
FLERE NYHETER

Norske artister tar med Joni Mitchell på turnè
Hyller legenden i flere norske byer

Luke Elliot med nytt album i mai
Luke har snakket om det lenge. Og nå kommer det, på nytt plateselskap.
Kaizers Orchestra gir ut hele katalogen på vinyl!
Ett album per måned frem til turnéstart i september. >>
Martha Wainwright til Oslo i april!
Den kanadisk-amerikanske folkrock sangerinnen og låtskriveren Martha Wainwright kommer til Oslo den første april i år. >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks