Agderposten kunne torsdag morgen melde at årets utgave av Hovefestivalen kan ha vært den siste. Regnskapet til Hove Republic viste et underskudd på 3,5 millioner kroner i 2013. Egenkapitalen var tapt allerede da, og lå på minus 5,6 millioner kroner ved inngangen til 2014.
Det er britiske Gaiety Holding Ltd. som både har hatt rettighetene og arrangert Hovefestivalen. På forhånd varslet festivalen at rent økonomisk sett ville 2014 bli et svært dårlig år.
– Agderposten har fått bekreftet at involverte aktører i Arendals-distriktet er blitt orientert om at musikkfestivalen er arrangert på Hove for siste gang med nåværende eierskap, skriver avisen.
Hvorvidt festivalen kan reddes av nytt eierskap igjen, gjenstår å se.
Oppdatering: Festival Republic har uttalt seg på hjemmesiden til Hovefestivalen, der de sier at det ikke blir noen festival i 2015. Men de håper på at de neste år kan jobbe mot at Hove returnerer.
Foto: Hovefestivalen.no
Kilde: Agderposten.no
Slutt for Hovefestivalen?
Det blir ikke arrangert festival i 2015, men festivalen kan returnere på et senere tidspunkt, sier Festival Republic.

FLERE NYHETER

Fire artister bekreftet til Øya!
Nytt sterkt slipp fra Øyafestivalen

Tom Verlaine er død
Television-frontmannen ble 73 år
Kaizers Orchestra gir ut hele katalogen på vinyl!
Ett album per måned frem til turnéstart i september. >>
Martha Wainwright til Oslo i april!
Den kanadisk-amerikanske folkrock sangerinnen og låtskriveren Martha Wainwright kommer til Oslo den første april i år. >>

ANBEFALTE KONSERTER
Kjøp billetter her
Øyafestivalen
Arctic Monkeys
Oslo Spektrum
Depeche Mode
Telenor Arena
Bergenfest
Röyksopp
Oslo Spektrum
Trondheim Rocks