Det norske indiepop-bandet My Little Pony mottok prisen ”El Premio Pop-Eye” for årets internasjonale album under Festival de Pop Art i den spanske byen Cáceres denne helgen.
– De er selvfølgelig utrolig hyggelig og bli satt pris på, og å motta prisen under gallaen i et stort teater var en helt absurd opplevelse. Vi har spilt mye i Spania, og trives veldig godt her, sier vokalist og låtskriver Ola Innset.
Bandet som har base i Oslo er for tiden på en europaturné hvor både Tyskland, Sveits, Italia, Frankrike, Belgia, Sverige og Portugal blir besøkt i tillegg til Spania, hvor bandet har spilt fem konserter den siste uken.
Innset og resten av bandet mottok prisen for debutalbumet ”Think Too Much” som ble gitt ut i Norge i oktober i fjor. Albumet har senere blitt gitt ut i Japan og på Filippinene og er distribuert over mer eller mindre hele verden.
Prisen ble delt ut for femte gang, og er opprettet for å hylle uavhengig populærkultur. Band fra fire forskjellige kontinenter spilte under utdelingen i Cáceres’ Gran Teatro.
– Dette er et tydelig bevis på at den noe utradisjonelle internasjonale satsingen vi har lagt opp til med aktiv bruk av sosiale medier har gitt utslag i at bandet har nådd et helt nytt publikum langt utenfor landegrensene, sier Simen Herning, etikettbestyrer i bandets norske plateselskap Spoon Train Audio.
– Bandet har jobbet hardt og laget en flott plate, så dette er fullt fortjent, sier han.
My Little Ponys andre fullengder kommer ut i løpet av 2010.
FLERE NYHETER

Hardtslående hardrockere til Oslo!
Livefavoritter til Sentrum Scene!
50 år med bjeller
25. mai 1973 kom Tubular Bells ut. Vi feirer med en tur gjennom hele Mike Oldfields diskografi. >>
Foo Fighters har fått ny trommis!
Foo Fighters er tilbake med første album etter at Taylor Hawkins gikk bort >>